Εκλογές Νομαρχιακών Επιτροπών ΟΝΝΕΔ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Η ΟΝΝΕΔ Λαμβάνοντας υπόψη:

  • Την με Α.Π. 6/2020 από 15.01.2020 Εγκύκλιο για την διενέργεια αρχαιρεσιών ανάδειξης Προέδρων Νομαρχιακών Επιτροπών και Δημοτικών Τοπικών Οργανώσεων της ΟΝΝΕΔ.
  • Τον Κανονισμό Λειτουργίας της ΟΝΝΕΔ, όπως αυτός ψηφίστηκε ομόφωνα από το σύνολο των Συνέδρων του 12ου Συνεδρίου στις 4 Οκτωβρίου 2019 και ισχύει μέχρι και σήμερα και ειδικότερα τα άρθρα 4, 5, 6, 7, 23, 24, 27, 28, 29, 35.

Την Κυριακή 9 Φεβρουαρίου, η αρμόδια για τις Εκλογές Ανάδειξης Προέδρων Νομαρχιακών Επιτροπών και Δημοτικών Τοπικών Οργανώσεων της ΟΝΝΕΔ Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή συνεδρίασε και εξέτασε τις υποβληθείσες για τα ανωτέρω όργανα υποψηφιότητες.

Με το πέρας του ελέγχου των υποψηφιοτήτων και των υπογραφόντων μελών, διαπιστώθηκε ότι για τις Νομαρχιακές Επιτροπές που ακολουθούν, έχει υποβληθεί μία (1) έγκυρη υποψηφιότητα. Κατά συνέπεια, ανακηρύσσει τους εξής ως Προέδρους των αντίστοιχων Νομαρχιακών Επιτροπών της ΟΝΝΕΔ:

Α1 Αθήνας: Βασίλειος Ασλανίδης

Α2 Αθήνας: Γεωργία Βαχαρίδη

Β1 Αθήνας: Χρήστος Σεκαράς

Β2 Αθήνας: Αθανάσιος Κατακουζηνός

Β3 Αθήνας: Παναγιώτης Αναγνώστου

Β4 Αθήνας: Μηνάς Χαμπαρτσουμιάν

Β5 Αθήνας: Νικόλαος Μελέας

Δυτικής Αττικής: Ιωάννης Σωτηρίου

Ανατολικής Αττικής: Όλγα Μαγγανά

Βόρειας Αττικής: Αικατερίνη Ακριτίδη

Α’ Πειραιώς: Αντώνιος Μοραντζής

Β’ Πειραιώς: Νικόλαος Παραγυιός

Ανατολικού Τομέα Θεσσαλονίκης: Ιωάννης Λαμπρακάκης

Δυτικού Τομέα Θεσσαλονίκης: Αντώνιος Κατσάρας

Κεντρικού Τομέα Θεσσαλονίκης: Αθανάσιος Δεληγιαννίδης

Β΄Θεσσαλονίκης: Ιωάννης Ζεχερλής

Αργολίδος: Ανδρέας Χρόνης

Αρκαδίας: Ευάγγελος Χαμπηλομάτης

Άρτας: Κωνσταντίνος Γιοβάρθης

Αχαΐας: Βασίλειος Παναγόπουλος

Βοιωτίας: Γέωργιος Μανόπουλος

Γρεβενών: Αθανάσιος Ντόνας

Δράμας: Ελευθέριος Σαμαράς

Δωδεκανήσου: Παρασκευή Παπαδοπούλου

Έβρου: Ευαγγελία Κοσμίδου

Εύβοιας: Χρήστος Τσοκάνης

Ευρυτανίας: Αθανασία Οικονόμου

Ημαθίας: Αλέξανδρος Αλαγκιοζίδης

Ηρακλείου: Γεώργιος Αλεβυζάκης

Θεσπρωτίας: Προκόπιος Τσαρκοβίστας

Καβάλας: Βασίλειος Εμμανουηλίδης

Καρδίτσας: Χρήστος Χιώλος

Κέρκυρας: Αλέξανδρος Σαμοΐλης

Κεφαλληνίας: Νικηφόρος Κουλουμπής

Κιλκίς: Ιωάννης Βασιλειάδης

Κοζάνης: Βασίλειος Σούκης

Κορινθίας: Μυρτώ Μαντζώρου

Κυκλάδων: Ευστάθιος Πολυκρέτης

Λακωνίας: Δήμητρα Μαριόλη

Λέσβου: Γεώργιος Στρατηγέλλης

Λήμνου: Νικόλαος Αναγνωστόπουλος

Μεσσηνίας: Αναστάσιος Σκοπετέας

Ξάνθης: Σταυρούλα Μούρκα

Πέλλας: Ευδόκιμος Χατζηλιάδης

Πιερίας: Γεώργιος Δουλδούρας

Πρέβεζας: Νικόλαος Αθανασόπουλος

Ρεθύμνης: Ευστράτιος Ψυχαράκης

Ροδόπης: Κωνσταντίνα Λεοντίδου

Σάμου: Παναγιώτης Κάππος

Σερρών: Φωτεινή Βαδικόλιου

Τρικάλων: Αθανάσιος Δερμίσης

Φθιώτιδας: Ανδρέας Κουτσούκος

Φλώρινας: Κωνσταντίνος Ηλιάδης

Φωκίδας: Αθανάσιος Γκίκας

Χαλκιδικής: Αφεντούλα Παράσχου

Χανίων: Αντώνιος Παπαδάκης

Χίου: Βασίλειος Κίτσος

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

error: Content is protected !!